KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13846006
nr 1384 6006
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 8/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 mars 2021
kl 18:17:17
100 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander